Duman kontrolünün olmadığı ve ya duman tahliye sistemlerinin yetersiz olduğu yapılar, itfaiyenin dışarıdan müdahalesi sırasında tehlikeli ve önlenmesi zor durumlar ortaya çıkarmaktadır. Yangına dışarıdan müdahale eden itfaiye personellerinin girişleri açması ile henüz yanmamış gazlar oksijenle birleşmekte ve bunun sonucunda da patlamalar meydana gelmektedir. Bu nedenle tesis edilecek sistemler ve monte edilecek çatı kapağı bina mimarisine uygun olmalıdır.

Duman tahliye sistemleri için bölgeye yerleştirilecek ve monte edilecek başlıca sistemler jet-fanlar, çatı kapağı ve duman yangın damperleridir. Çatı ventilasyon montajı deneyimli personellerimiz tarafından müşteri teknik şartnamelerine uygun şekilde yapılmaktadır.

duman tahliye sistemleri

Çatı Kapağı Sistemleri

Çatı ventilasyon sistemleri veya diğer adıyla duman tahliye kapakları, yangın esnasında oluşan dumanın, yapının içinden atılması için kullanılmaktadırlar.

Duman perdeleri ve duman kapakları, birbirlerine entegre çalışmaktadırlar. Duman tahliye kapaklarının kullanımı için yapı duman perdeleri ile bölümlere ayrılır. Olası bir yangın durumunda duman ve ısı artışı ile algıma sağlayan duman kapakları açılır. Ancak dumanın tek yönden çıkışının sağlanması için yalnızca aynı bölüm içindeki kapaklar açılmalıdır. Böylelikle dumanın fabrikada bulunan diğer mallara zarar vermeden tahliyesi sağlanmış olur. Çatı kapağı sistemleri firmamız tarafından projenin her adımında takip edilmektedir.

çatı kapağı

Çatı Ventilasyon Sistemleri Kullanım Alanları;

  • Depolar
  • Endüstriyel tesisler
  • Üretim alanları

Diğer işlerimiz hakkında bilgi almak için kareproses.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
Daha fazla bilgi için bize ulaşın.