Kare Proses davlumbaz söndürme sistemi ile  Argon, Novec1230, Marin, CO2 ve FM200 gazlı söndürme sistemleri alanında hizmet veren bir firmadır. Otomatik yangın söndürme sistemleri konusunda uzmanlaşmış ekibimize her türlü yangın tesisat işinizi teslim edebilirsiniz.
Gazlı Yangın Söndürme

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri

FM 200 gazlı söndürme sistemleri depolama, dağıtım elemanları, erken uyarı algılama, alarm cihazları ve kontrol panelinden oluşur. FM200 gazı insanlar ve çevre için zararsız bir yangın söndürme maddesidir. Isıyı absorbe ederek yangının hızlıca sönmesini sağlar. FM200, yangından sonraki hasarı en aza indiren yangın söndürme sistemlerinden bir tanesidir.
FM 200 Yangın Söndürme

CO2 Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri

Karbondioksit renksiz, kokusuz ve aşındırıcı olmayan bir gazdır. Jeotermal enerji (JES), güneş enerji (GES), rüzgar enerji (RES) ve Hidro elektrik (HES) santrallerinde CO2 otomatik yangın söndürme sistemleri kullanılabilir. Ozona zarar vermez ancak insan için zararlı olduğundan insan bulunan yerlerde CO2 gazlı söndürme sistemleri kullanılmaz. Tekrar doldurma maliyeti azdır. Endüstriyel sistemlerde en yaygın kullanılan yangın söndürücü gaz CO2’dir.

CO2 Otomatik Yangın Söndürme

 

Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemleri

Ortamdaki ısıyı emerek yangını söndürme etkisine sahip, kokusuz ve zararsız bir gazdır. İnsan bulunan ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Novec 1230 yangın söndürme sonrasında kalıntı bırakmadığı için temizlik gerektirmez.
novec 1230 gazlı söndürme sistemleri

Argon Gazlı Söndürme Sistemi

Argon gazı insana ve çevreye zarar vermeyen, doğada normal şartlar altında da bulunan solunabilen temiz bir gazdır. Söndürme sonrasında kalıntı bırakmadığı ve tekrar dolum maliyeti düşük olduğundan sıklıkla tercih edilen gazlı söndürme sistemlerinden biridir. Endüstriyel yapılar, telefon santralleri, elektrik dağıtım odaları, bilgisayar odaları, malzeme depoları ile müzeler gibi insanların çokça bulunduğu yerlerde argon söndürme sistemi rahatlıkla kullanılabilir.
argon gazlı söndürme sistemleri

Diğer işlerimiz hakkında bilgi almak için kareproses.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
Daha fazla bilgi için bize ulaşın.