Endüstriyel kuruluşlar, otel, hastane, AVM ve okul gibi yerlerin mutfaklarında; pişirme esnasında havalandırma amacıyla davlumbazlar kullanılır. Ortam sıcaklığının artması ile mutfak davlumbazları yangın riski oluşturur. Olası bir yangın durumunda davlumbaz söndürme sistemleri devreye girer. Sistem, endüstriyel mutfaklarda yangın güvenliği sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Fritöz, tava, baca ağızlığı ve baca içlerinde zaman içinde biriken yağ tabakaları yangın tehdidi oluşturmaktadır. Kimyasal söndürücülerin de kullanıldığı davlumbaz söndürme sistemi temini, montajı ve bakımları, firmamız bünyesinde bulunan deneyimli personeller tarafından yapılmaktadır.

davlumbaz yangın söndürme sistemleri

Mutfak Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Dünyanın birçok yerinde çıkan küçük mutfak yangınları alınması gereken önlemler alınmadığı için bütün yapıyı tehdit eder hale gelmiştir. Bu sebeple küçük bir mutfak yangını; alışveriş merkezi, otel, hastane ve benzeri binaların büyük bölümüne zarar verebileceğinden çok yüksek meblağda maddi kayba ve aynı zamanda iş kaybına da sebep olmaktadır. Davlumbaz söndürme sistemleri; bu tür mutfak yangınları için en etkili çözümlerden bir tanesidir. Sistem davlumbazın içinde bulunan algılayıcılar ile otomatik olarak devreye girer ve ortaya çıkan yangına en kısa zamanda müdahale ederek olası tehditleri kontrol altına alır.

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın durumunda ocaklara gelen gazın kesilmesi yangının büyümemesi ve felakete yol açmaması için oldukça önemlidir. Firmamız, davlumbaz yangın söndürme tesisatında bu tip noktalara dikkat etmektedir.

Diğer işlerimiz için Kare Proses web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz