Yangın Kapıları

Yangın kapıları, yangın tahliye planına göre oluşabilecek yangın bölgelerini ayırmak maksadı ile kullanılır. Bulunulan yerin boşaltılmasında kullanılan yangın merdivenleri de yangın kapısı ile ayrılır. Yangın riski yüksek olan sis merkezleri, trafo merkezleri ve yemekhane mutfakları gibi bölgeler yangın kapılarıyla ayrılmaktadırlar. Evler, iş yerleri, okul, hastaneler ve alışveriş merkezleri gibi insanların çok olduğu yerlerde de kullanılmaktadır.

yangın kapıları

Alışveriş merkezleri, evler, hastaneler, iş yerleri, oteller, gösteri merkezleri, sinemalar, tiyatrolar ve insanların yoğun olduğu yapılarda kullanılır. Kare Proses ürün yelpazesinde bulunan tek kanatlı, çift kanatlı, panik barlı, camlı ve roller shutter seçenekleri ile müşteri isteğine bağlı olarak tedarik ve montajı yapılmaktadır.

Yangın Perdeleri

Yangın perdeleri, ısıyı engellemek amacıyla yapının pasif bir elemanı olarak kullanılmaktadır. Çift tarafı silikon kaplı ve içinde çelik ipler olan fiber malzemeden üretilmiş perdeler, yangının bir bölgeden diğerine geçmesini engellemek amacıyla kullanılan bir sistemdir. Mevcut yangın algılama sistemine entegre edilen perdeler, tehlike esnasında otomatik olarak çalışmaya başlarlar. İnsanların çokça bulunduğu metro, ticaret merkezleri ve alışveriş merkezleri gibi yerlerde kullanımları oldukça yaygındır. Yatay ve dikey olarak çalışan perdeler mevcut olup, mimari ve tasarıma önem verilerek montajları yapılmaktadır. Dikey olarak çalışan bir yangın perdesi, yangın kapısı olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle son yıllarda ev, öğrenci yurtları ve hastanelerde çokça tercih edilmektedir.

yangın perdesi

Duman Perdeleri

Duman perdeleri, yangın sonrasında oluşan dumanın tavan kotunda tutulmasını sağlar, dumanın yayılmasını önler ve çatı kapakları sayesinde duman tahliye edilir. Bunun sonucunda da kurtarma ekibinin olaya müdahalesini kolaylaştırır ve insanların kolayca tahliye edilmesine fırsat verir. Duman perdesi, yangın perdesi gibi yangın algılama sisteminden gelen sinyal ile aktif edilebildiği gibi, manuel olarak da aktif edilebilir. Hava alanı, ticaret merkezleri, AVM’ler ve bunlar gibi fazla kullanıcı yüküne sahip yapılarda kullanımları oldukça yaygındır.

Diğer işlerimiz hakkında bilgi almak için kareproses.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
Daha fazla bilgi için bize ulaşın.